„Сваки дан којим сте одложили вакцинацију помогли сте Ковиду да дуже траје и продужили епидемију. Само постизање колективног имунитета може да помогне да епидемију зауставимо“, поручила је данас министарка државне управе и локалне самоуправе Марија Обрадовић из Аранђеловца.
Она је похвалила руководство општине Аранђеловац, као и запослене у општинској управи који су се вакцинисали и тако послали поруку својим суграђанима и истакла да је Аранђеловац са 38,54 одсто ревакцинисаног пунолетног становништва негде на средини листе, када је процес имунизације у питању. Она је изразила забринутост малим процентом вакцинисаних младих људи у старосној доби од 18 до 30 година и апеловала на све грађане, а посебно младе, да се у што већем броју одазову и вакцинишу против Ковид 19 вируса.
„На данашњи дан у Србији је ревакцинисано 2.664.000 људи или око 50 одсто становништва, што је недовољно. Што се брже вакцнишемо, брже ћемо стићи до краја епидемије. Србија је била и треба да остане лидер у вакцинацији, а Влада припрема озбиљну кампању како би се то и реализовало и како би се изборили са Ковид19 вирусом. Локалне самоуправе заједно са државом појачаће позиве грађанима да се вакцинишу, а пример да је то могуће јесте тај да је у Србији 66,5 одсто старијих од 65 година вакцинисано, што је резултат наше бриге за старије суграђане“, поручила је Обрадовић.
Министарка Обрадовић је, заједно са председником општине Бојаном Радовићем, обишла и зграду општине Аранђеловац и простор који је намењен за Јединствено управно место (ЈУМ) и упознала се са идејним решењем адаптације простора, дизајном ентеријера, брендирања и функционалног софтверског унапређења ЈУМ-а, за шта је Аранђеловац на конкурсу МДУЛС добио средства у износу од 5,1 милиона динара и преко 2,2 милиона динара за дигитализацију јавних услуга и увођење еУправе у општини.
Том приликом министарка Обрадовић је изјавила је МДУЛС ове године са преко седам милиона динара подржало општину Аранђеловац како би се даље развијала и модернизовала услуге које пружа својим грађанима.
„Грађани Аранђеловца треба да буду поносни на своју локалну самоуправу, јер је међу реткима који су успели да добију средства за успостављање ЈУМ-а, како би грађани и привреда имали брзу, ефикасну и квалитетну услугу, услугу по мери свих нас, јер је задовољство корисника једино мерило квалитета рада јединица локалне самоуправе, па и читаве државе“, закључила је Обрадовић.
Она је овом приликом похвалила још једном општину Аранђеловац која је привела крају уређење Адресног регистра и помогла да се број од 67.000 улица и засеока без назива у Србији за само неколико месеци смањи на 19.000.
Министарка Обрадовић своју посету Аранђеловцу започела је учешћем на завршној конференцији „Оснаживање жена из руралних средина општине Аранђеловац у социјално и предузетничком контексту“ на којој је поручила да у Србији бити жена није лако, али да је држава показала да може да обезбеди политичку подршку за оснаживање жена на свим нивоима.
„Пред нама је време жена, и као много пута до сада, ова епидемија короне је показала да се опстанак и стабилност друштва базира на јаким, самосвесним женама, способним да издрже кризу и да сачувају своје породице. Влада Србије је много урадила на пољу унапређења положаја жена, простора за напредак увек има, посебно на локалном ниву, а економско оснаживање жена и подршка женском предузетништву су круцијални кораци у успостављању родне равноправности“, поручила је Обрадовић.
Данашња конференција Комисије за родну равноправност СО Аранђеловац, на којој су награђене четири предузетнице из аранђеловачких села, реализована је у оквиру програма „Подршка Владе Швајцарске развоју општина кроз унапређење доброг управљања и социјалне укључености – Swiss PRO“, а који спроводи Канцеларија УНОПС у партнерству са СКГО.
Фото галерија