Одржана годишња конференција о секторском посебном програму стручног усавршавања у ЈЛС

У Палати Србија данас је одржана пета годишња конференција о секторском посебном програму стручног усавршавања у јединицама локалне самоуправе која је била посвећена запосленима у јединицама локалне самоуправе који обављају поверене послове из надлежности Министарства државне управе и локалне самоуправе – матичарима и службеницима који раде на пословима ажурирања јединственог бирачког списка. Овом приликом најуспешнијим реализаторима секторског посебног програм стручног усавршавања, као и најбољим полазницима обука додељене су грамате, док су за најуспешније јединице локалне самоуправе у секторском посебном стручном усавршавању у 2024. години проглашене Смедеревска Паланка и Нови Бечеј.

Истакавши да Министарство посебну пажњу посвећује запосленима у ЈЛС који обављају поверене послове, те да из године у годину имамо све боље резултате којима дајемо пример како се стручним усавршавањем у складу са специфичним потребама остварују реформски планови у областима које су од великог значаја за државу и сваког нашег грађанина, министарка државне управе и локалне самоуправе Јелена Жарић Ковачевић је поручила да уложени труд у развој личних и професионалних знања и вештина није остао без резултата, јер се може похвалити све ефикаснијим услугама. Само у овој години, навела је, 1.114 матичара спровело је готово 230 хиљада поступака за упис у матичне књиге, уписало преко 650 хиљада накнадних забелешки, издало близу 1,4 милиона извода из матичних књига, а више од 6 милиона грађана није морало у различитим поступцима да прилаже исправе о свом личном статусу, већ су их органи прибављали из Регистра матичних књига по службеној дужности. Исто тако, додала је, 443 службеника на пословима ажурирања јединственог бирачког списка донело је безмало 840 хиљада решења на којима се заснивају промене у бирачком списку, а размена података остварена са Министарством унутрашњих послова и матичарима, омогућила је дневну ажурност јединственог бирачког списка. Ако желимо да одржимо узлазну линију развоја и квалитет услуга које пружамо грађанима, потребно је пре свега, да пружимо могућност службеницима да континирано унапређују своју компетентност и то учествовањем у свим облицима стручног усавршавања, закључила је Жарић Ковачевић.

На конференцији су говорили и министар за бригу о породици и демографију Милица Ђурђевић Стаменковски, помоћник министра за државну управу и локалну самоуправу у Сектору за стручно усавршавање др Јасмина Бенмансур и Снежана Антонијевић, помоћник директора Националне академије за јавну управу.

 



Skip to content