ПРЕДСТАВЉАЊЕ СТРАТЕГИЈЕ ЗА РЕФОРМУ ЈАВНЕ УПРАВЕ 2021-2030 И ПРИПАДАЈУЋЕГ АКЦИОНОГ ПЛАНА 2021-2025 ДОНАТОРСКОЈ ЗАЈЕДНИЦИ

Представници МДУЛС присуствовали су данас online састанку поводом представљања нове Стрaтегије за реформу јавнe управe у Републици Србији за период 2021-2030 и припадајућег Акционог плана 2021-2025 међународној донаторској заједници.

На састанку је наглашено да су реформски процес и нова стратегија резултат дуготрајног рада, те да је пракса показала да успех имплементације реформских процеса у великој мери зависи и од подршке међународне заједнице. Координатори појединачних специфичних циљева стратегије истакли су оне активности за које је посебно потребна донаторска подршка, док је координаторка израде стратегије из Министарства појаснила ток израде документа и одговорила на питања о структури документа и његових делова, као и о недостајућим средствима за имплементацију.

Говорећи о новој стратегији, представници међународне донаторске заједнице указали су на области у којима би били у могућности да пруже подршку при имплементацији и истакли да је овакав вид донорских састанака одлична платформа за синхронизовано деловање и размену информација како би се обезбедило што ефикасније реализовање свих корака и активности.

Саговорници су се сагласили да је овај састанак показатељ да је реформа јавне управе заиста један од три носећа стуба приступања Републике Србије Европској унији и закључили да постоји велика заинтересованост донатора да наставе са пружањем подршке реформи јавне управе, али и велики ентузијазам унутар државне управе да реформа будe ефикасно спроведена.

Састанак је реализован и модериран уз подршку ЕУ пројекта који се финасира из ИПА 2015 средстава „Подршка видиљивости реформе јавне управе и комуникацијама у оквиру Секторског реформског уговора“.

Поред представника МДУЛС, састанку су, испред националних институција, присуствовали и представници Министарства финансија и Републичког секретаријата за јавне политике, који су уједно и носиоци активности у новим програмима реформе јавних финансија и регулаторне реформе. Присуствовао је и изузетно велики број представника донаторске заједнице у Републици Србији – представници Европске уније, амбасада, међународних организација, финансијских институција и други.



Skip to content