Министарка Пауновић у Скопљу: Поверење грађана гради се кроз квалитетне службенике и ефикасне услуге

Министарка државне управе и локалне самоуправе Републике Србије Снежана Пауновић учествовала је данас у Скопљу на обележавању Дана државних службеника Северне Македоније под називом „Поверење, интегритет и резултати: темељи модерне и европске јавне управе“, где је говорила на министарском панелу „Поверење, интегритет и резултати у пракси: како изградити управу која остварује резултате“.

Председник Владе Северне Македоније Христијан Мицкоски обратио на почетку свечаности, а на панелу су, поред министарке Пауновић, учествовали министар јавне управе Северне Македоније Горан Минчев, заменица министра јавне управе Црне Горе Нина Блажић, вршилац дужности директорке ReSPA-е Јелена Мрдак и дипломатски саветник Министарства јавне управе Италије Франческо Леоне.

Министарка Пауновић истакла је да је изградња модерне, ефикасне и поуздане јавне управе могућа једино кроз континуирано улагање у државне службенике, њихово стручно усавршавање, напредовање и развој каријере.

„Без квалитетних људи нема ни квалитетне управе. Државни службеници су носиоци система и кључни покретачи свих реформи које спроводимо, а управо њихов рад највише утиче на поверење грађана у институције“, поручила је министарка.

Она је нагласила да је Србија у претходном периоду остварила значајне резултате у модернизацији система управљања људским ресурсима, развоју компетенција државних службеника, стручном усавршавању кроз Националну академију за јавну управу, као и кроз програме који подстичу долазак и задржавање младих талената у јавној управи.

Говорећи о значају дигиталне трансформације, министарка је истакла да грађани рад администрације највише вреднују кроз квалитет услуга које добијају, због чега су дигитализација и поједностављење процедура међу кључним приоритетима Владе Србије.

„Успешна администрација не мери се бројем донетих аката, већ конкретним резултатима које грађани осећају у свакодневном животу. Поверење, интегритет и резултати три су стуба на којима почива савремена јавна управа, а наш циљ је да наставимо да градимо администрацију која је поуздан партнер грађанима и привреди“, нагласила је Пауновић.

Министарка је поручила да су регионална сарадња и размена добрих пракси од великог значаја за даљи напредак јавних управа земаља Западног Балкана на путу ка модерним, професионалним и европским административним системима.

ФОТО: Министарство јавне управе Републике Северне Македоније

 

 

 

 



Skip to content